Klub         ochrancov zelene


Websupport

Kráľovná Moruša

   

Strana: 1  2 

Naša Morušová ankete v telke

  Postav dom, zasaď strom  

Pozrite si archívnu reláciu zo 4.10.2014 Postav dom, zasaď strom, v ktorej sa od 07:35 venujú našej "kozláckej" Morušovej ankete


[ 01.10.2014 ]

Za morušou cez celé Slovensko - Čierne Pole

( Ševčíková Dana )

„A to sa Vám oplatí? Cez celé Slovensko kvôli jednej moruši? Vy ste blázni, veď je to skoro na Ukrajine!“ Aj také boli niektoré reakcie nášho okolia, keď sme oznámili, že okrem víťaznej moruše z Hornej Stredy navštívime aj tú v Čiernom Poli, ktorá sa umiestnila na druhom mieste morušovej ankety.

Či sa nám tá cesta kvôli jednému stromu oplatí alebo nie, o tom nepadlo medzi nami ani jedno slovo. Ak človek v niečo verí, chce čo najmenej uvažovať v tejto rovine. Teší sa, keď môže veci robiť len tak, z presvedčenia. A tak sme v sobotu 27. septembra 2014, ešte pred svitaním, vyrazili v deväťčlennej zostave smerom na východ, šíriť tú svoju vieru až na opačný koniec republiky, vysvetľovať, ukazovať, rozprávať, informovať...

Čítajte ďalej


[ 30.09.2014 ]

O morušovej ankete aj v Slovenskom rozhlase

O našu anketu Hľadá sa Kráľovná moruša sa zaujímal aj Slovenský rozhlas. Počúvnite si, čo sme o ankete a morušiach prezradili:

 

Kráľovná moruša 2014 na západnom Slovensku

 


[ 21.09.2014 ]

KOZEL a kráľovná

( Ševčíková Dana )

Príjemné  sobotné ráno bolo predzvesťou pekného, pre nás priam slávnostného dňa. Veď sme sa vybrali na návštevu za kráľovnou. K audiencii u tejto kráľovničky však nebolo treba hlasných fanfár ani drahých šiat. Vystačili sme si s kufrom arboristického náradia, s našim nadšením a dobrou vôľou. Vybrali sme sa totiž za kráľovnou morušových stromov.

Morušová kráľovná vzišla z celoslovenskej ankety, ktorú vymyslelo a zorganizovalo naše združenie, aby týmto spôsobom upozornilo na vytrácajúce sa moruše z našich regiónov. V prvej etape súťaže sme prijímali nominácie kandidátok na tento skvostný titul. Druhá etapa pozostávala zo samotného výberu a vyhodnocovania spomedzi 22 prihlásených stromov, s čím nám pomáhali odborníci, ktorých si veľmi vážime pre ich vzťah ku stromom a prírode vôbec. Kolektívnym hodnotením bol titul Morušová kráľovná udelený moruši, rastúcej na pomedzí katastrov Horná Streda a Brunovce. Tento strom do ankety prihlásila pani Júlia Masárová z Brunoviec, ktorá s nadšením prijala správu, že jej nominantka zvíťazila. Víťazstvo okrem titulu znamená, že morušová kráľovná od nás získava starostlivé, citlivé a súčasne odborné ošetrenie na vysokej úrovni, čo je poslednou etapou a vyvrcholením projektu.

Čítajte ďalej


Aj noviny informujú o Kráľovnej morúš

Aby sa radostná správa o Morušovej Kráľovnej dostala na vedomie verejnosti, informujú o nej aj noviny:


Anketa zo Senice: Slovensko má svoju Kráľovnú Morušu

 

Strana: 1  2 
Meno  
Heslo
(C) Klub ochrancov zelene